خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

طولانی ترین شب در آنکارا

  جمعه 25 تیر ( 15 جولای 2016 ) من به همراه دوستم که اهل ازمیر (اینجا) هست حدود ساعت 10 شب، در محوطه ساختمان، در حال خوردن چای بودیم که دیدیم چند نفر از همسایه  ها به تکاپو افتادند.  صحبت از کودتا (اینجا) بود.

  با دوستم در حال صحبت بودیم که همکلاسی هم اومد پایین و به ما ملحق شد. خبر رو گفتیم. کم کم صدای هلی کوپتر ها و جتها شروع شد. آسمان آنکارا ناآرام شده بود. رفته رفته به تعداد جتها  افزوده می شد. رفتیم طبقه زیر زمین ساختمان و از تلویزیون پیگیر اخبار شدیم.

  ساعت حدود 1.30 اومدیم بالا خونمون. صدای تیراندازی و جتها همچنان شنیده می شد. صدای افنجار مهیبی اومد و شیشه های خونه لرزید. خیلی وحشتناک بود. خانواده هامون خواب بودند و من واسه همشون پیام گذاشتم که خوبیم، تا وقتی از خواب بیدار شدند دلنگرانمون نشند. چند لیوان آب خوردم و در واحد رو باز کردیم. یه سری از ساکنین، مجددا در حال رفتن به زیرزمین بودند. یه سری هم همچنان تو واحدهاشون مونده بودند. رفتیم زیرزمین دیدیم چند نفری روی زمین خوابیدند. چند نفری اخبار گوش می دند و دو نفر روی میز بیلیارد خوابیدند.

  نگرانی و ترس تو چهره ها پیدا بود. سکوت بود و کسی ابراز نظر نمی کرد. اومدیم بالا. هوا روشن شده بود. نزدیک 6.30 باز صدای انفجار اومد و بعد خبر شکست کودتاچیان رو شنیدیم. اما همچنان صدای هلیکوپتر ها و جت ها ادامه داشت. با خانواده هامون صحبت کردیم و گفتیم که سلامت هستیم. اوضاع کم کم اروم شد و ساعت 10 صبح 19 تیر (16 جولای 2016 ) از شدت خستگی خوابیدیم. 

  شب ترسناکی بود. موضوعی که خیلی واسم ناراحت کننده بود، ارسال جوکهایی در مورد کودتای ترکیه از طرف برخی از هموطنان به گروههای مختلف تلگرام بود. شبی که هر دقیقش بسان سالها می گذشت، برخی از هموطنان در حال ساختن جوک و خندیدن در طول شب بودند.

   صدای انفجار می اومد و می دونستیم که انسانهای در حال مرگ هستند و همزمان دریافت اینجور جوکها خیلی دردناک بود. 

  اینجا رو بخونید. مخصوصا قسمت واکنش کشورها...

   

  برای تاریخ 28 تیر ( 18 جولای 2016 ) بلیط هواپیما  ازمیر داشتیم تا در summer school (اینجا) که قرار بود 19 تا 22 جولای برگزار بشه شرکت کنیم. که از طرف دانشگاه (اینجا) ایمیل کنسل شدنش رو دریافت کردیم و بلیطهامون رو کنسل کردیم.

   

   توضیح : عکسها بعد از حادثه ودر طول روز گرفته شده است.

   

                                                 به امید انسانیت انسانها

  خدایا شکرت...


  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : صدای ,جولای ,کردیم ,بودند ,خیلی ,جتها ,جولای 2016 ,خانواده هامون ,اومدیم بالا ,
  طولانی ترین شب در آنکارا

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر